Check Point Security Day: Już blisko 10 mln ataków hakerskich dziennie. Polska wśród 25 najbezpieczniejszych miejsc na świecie.
Hakerzy na całym świecie próbują zaatakować komputery i urządzenia osobiste już prawie 10 milionów razy dziennie. Polska jednak opiera się tym próbom i pozostaje w gronie 25 najbardziej bezpiecznych miejsc na świecie. W związku z nowymi wyzwaniami cyberbezpieczeństwa już 19 września odbędzie się w Warszawie konferencja Check Point Security Day 2018.
2018-08-29, 10:48

Najbezpieczniejsze kraje pod względem cyberbezpieczeństwa w Europie to: Lichtenstein, Szwajcaria i Estonia. Polska lokuje się na 18 pozycji w Europie i wśród 25 najbezpieczniejszych krajów świata. Co ciekawe, w ostatnim czasie ataki na nasze komputery przeprowadzane są głównie z Singapuru (IP komputera) w niedziele i poniedziałki... W skali globalnej ataki cybernetyczne najczęściej wymierzone są w tzw. Internet Rzeczy przy wykorzystaniu podatności routerów sieciowych – takie wnioski płyną z najnowszego Globalnego Indeksu Zagrożeń (Global Threat Index), opracowanego przez firmę Check Point Software Technologies.

Konferencja "Check Point Security Day" od wielu lat cieszy się dużym uznaniem w polskim środowisku ekspertów bezpieczeństwa IT. Jest w całości poświęcona tematyce cyberzagrożeń i ochrony systemów informatycznych. To doskonała okazja, aby poznać nowości techniczne w ofercie Check Point oraz spotkać się z ludźmi praktycznie zajmującymi się różnymi aspektami bezpieczeństwa IT, a także wymienić doświadczenia. Wykłady na konferencji poprowadzą eksperci, którzy na co dzień w polskich przedsiębiorstwach zajmują się wykonywaniem audytów bezpieczeństwa, analiz powłamaniowych oraz projektów wzmocnienia zabezpieczeń.

Tegoroczny Check Point Security Day odbędzie się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik już 19 września w godzinach 8:30-17:00.

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz internetowy.

KONTAKT / AUTOR
Miłosz Stolarz
PR Consultant
730311365
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy